V drugem tednu pouka so na šolsko stavbo namestili merilnik hitrosti, v notranjost, vrh stopnišča pa monitor. Merilnik bo z izpisom hitrosti voznike opozarjal, da je na tistem mestu hitrost omejena na 30 km, saj je ravno na vogalu šole najnevarnejša točka vključevanja pešcev v promet. Že višje, ob novem naselju stoji prometni znak za omejitev hitrosti, a je dostikrat spregledan. Na monitorju pa od sredine tretjega tedna pouka lahko preko grafov opazujemo, kako vzorni vozniki se vozimo mimo šole. Dnevne in urne meritve prvih dni kažejo, da nekaj manj kot 70 % voznikov hitrost vožnje prilagodi predpisanim omejitvam, dobrih 30 % pa se še ne spomni, da vozijo mimo šole, ki je zaradi učencev pešcev rizično območje.

Zapisala Milka Burnik