Prvega septembra je šolski prag na Podružnični šoli Sovodenj prestopilo 45 učencev, od tega pet prvošolcev.

Slednji so se res povzpeli (iz nekdanjega vrtca) samo po stopnicah v prvo nadstropje prizidka in postali prvošolci. Zanje je bil prvi dan še prav posebej razgiban. Sošolci iz drugega razreda, s katerimi si bodo v bodoče delili kombiniran oddelek, so zanje pripravili igrano predstavo Drevo hrast. Učiteljici sta poskrbeli, da so se spoznavali preko socialnih iger. Večino prvošolcev sta spremljala oba starša. Pomagali so pri ustvarjanju eko izdelkov, lončkov za pisala in risala, ki so jih odnesli domov. Na koncu so se vsi učenci in učiteljice zbrali na kratki slovesnosti v telovadnici. Za kulturni program so poskrbeli starejši učenci. Po tradiciji so jih obiskali ravnateljica Nataša Grom, župan Milan Čadež, podžupan Anton Debeljak in dva policista. V nagovorih so zaželeli uspešno šolsko delo in varnost na poti. Župan je prvošolce obdaril s slovenskimi zastavami.