Popoldne pred godovnim dnem svetega Miklavža je bilo vzdušje v dvorani na Sovodnju polno otroških pričakovanj in domišljije.

Tako kot že vrsto let doslej so podružnična šola, kulturno-umetniško društvo in krajevna skupnost združili moči in za otroke pripravili poseben dogodek. S plesom so ga začeli plesalci vrtca in šole Sovodenj pod vodstvom učiteljice Petre Slabe. Nadaljevali so učenci od tretjega do petega razreda, ki obiskujejo dramski in orffov krožek. Učiteljici Jelka Čadež in Ana Dolenc sva ob tej priložnosti priredili besedilo in glasbo za predstavo z naslovom Kdo bo nadomestil Miklavža. V igri in petju je sodelovalo 17 učencev, ki so se odlično odrezali in navdušili gledalce. Dva svetova na odru dvorane smo pričarali s preprosto, a primerno osvetljeno sceno. Polna dvorana otrok in staršev je upala, da dobri mož ozdravi in pride med njih. Res se je pojavil s svojim spremstvom in razdelil enotna praktična darila skoraj sto otrokom.