17. aprila je na štirih lokacijah potekalo 13. gledališko srečanje podružničnih šol Slovenije.

Na kulturni dan na Vrh Svetih Treh Kraljev smo se odpeljali vsi iz podružnične šole Sovodenj. V prijazni majhni dvorani smo si ogledali štiri igrane predstave drugih podružnic, v peti pa so sodelovali učenci 3., 4. in 5. razreda naše dramske skupine in orffove skupine iz istih razredov. V predstavi Kam bežijo meseci se je zvrstilo dvajset igralcev in glasbenikov, nekateri od njih kar v več vlogah. Zato je bila zelo raznolika in pisana tudi kostumografija. Mentorici Jelka in Ana sva bili z nastopom učencev zadovoljni. Da so se zares dobro izkazali, so čutili tudi nastopajoči sami. Priznali pa so, da so različne zgodbe uspešno predstavile tudi preostale skupine, ki so izbrale Jabolčnega kralja, Zverjasca, Mojco Pokrajculjo in Magnetnega dečka.

Finančne stroške prevoza sta pokrila krajevna skupnost in KUD Sovodenj, kar je odraz sodelovanja šolskih kulturnih skupin z lokalnim okoljem na vsakoletnih različnih prireditvah v kraju.