Lep sončen dan je bil namenjen sprejemu prvošolcev. V spremstvu staršev so polni različnih pričakovanj prišli v šolo, kjer so se srečali z učiteljicami in ostalimi učenci. Ti so v delu dopoldneva prav zanje pripravili krajši kulturni program. Na slovesnem sprejemu pred šolo so vsi zbrani prisluhnili  šolski himni, kratki dramatizaciji, zvokom flavte ter deklamaciji.

Na ta pomemben dan so nas obiskala tudi župan g. Milan Čadež, podžupan g. Anton Debeljak, ravnateljica ga. Nataša Grom ter policist g. Boštjan Peternelj. Vsi so prvošolcem, njihovim staršem ter vsem ostalim učencem in učiteljicam namenili nekaj lepih in spodbudnih misli ter vsem zaželeli lepo, uspešno in varno novo šolsko leto. Prvošolci so v spomin na prvi šolski dan dobili tudi slovenske zastave.