Lepo vreme nam je bilo naklonjeno in druženje manjših podružničnih šol Vrh Svetih Treh Kraljev, Sovodenj, Lučine, Javorje, Šentjošt, Ledine in Črni Vrh nad Polhovim Gradcem smo tudi letos krasno izpeljali.

Tokrat smo se družili na Vrhu Svetih Treh Kraljev, kjer so nas že ob prihodu prijazno pogostili s kavo, čajem in piškoti. Učenci so nam ob spremljavi kitare za dobrodošlico zapeli šolsko himno, vse zbrane pa sta nagovorili tudi ravnateljica matične šole Rovte, ga. Aleksandra Urbas ter vodja PŠ Vrh Svetih Treh Kraljev, ga. Ana Kreč. Po uvodnem druženju smo se odpravili na čudovit pohod pod Rovtami proti Hlevišam in naredili krog, ki ni bil ne prestrm in ne prepoložen. Bil je ravno pravi za male planince. Med potjo je sledila še ena pogostitev s čajem, kavico, ocvirkovico, skutnim pecivom in posebnim presenečenjem za otroke – s čokoladnimi ježki. Malo po dvanajsti uri smo se polni lepih vtisov odpeljali vsak na svojo podružnico.

Hvala vsem zaposlenim na PŠ Sveti Trije Kralji za organizacijo prijetnega športnega druženja ter  prijazno gostoljubje.

Jelka Čadež in Jana Rojc